Mezoterapia igłowa Grójec

Strona główna » Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry. W tym celu wykonywane są nakłucia cieniutką igłą. Najistotniejszą zaletą mezoterapii jest jej uniwersalność. Manifestuje się ona mnogością zastosowań oraz wielotorowym oddziaływaniem na skórę. Mikrokrwawienie i mikrourazy generują aktywację płytek krwi i czynników wzrostu, które przyspieszają podział, rozwój i różnicowanie się komórek skóry, w tym komórek macierzystych i fibroblastów. Przyspieszone w ten sposób procesy autoregeneracji oraz usprawnione mikrokrążenie krwi dają ostatecznie efekt dogłębnego remodelingu skóry. Z kolei iniekcja substancji odżywczych spektakularnie intensyfikuje penetrację składników aktywnych w głąb skóry. Zabieg mezoterapii wykazuje zatem wielokierunkowe działanie, koncentrujące się na pobudzeniu procesów odnowy skóry.

Tym, co wyróżnia zabieg mezoterapii, jest skorelowanie nakłuwania skóry jako procesu indukującego zmiany architektury i funkcji skóry z dogłębnym odżywianiem starannie skomponowanymi koktajlami. Inną cechą mezoterapii godną uwagi jest niezwykła skuteczność jako zabiegu regeneracyjnego skóry twarzy i ciała oraz szybkie i praktycznie bezbolesne odmłodzenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa wykonywana jest w celu odmłodzenia skóry i aktywowania metabolizmu komórek skóry.

 • terapia anti- aging obejmująca odmłodzenie twarzy, szyi i dekoltu
 • redukcja cellulitu czy rozstępów
 • minimalizowanie widoczności blizn
 • terapia przebarwień
 • usuwanie teleangiektazji
 • hamowanie nadmiernego wypadania włosów.
 • ciąża i karmiących piersią
 • choroby nowotworowe
 • terapia sterydowa lub przeciwzakrzepowa
 • zmiany chorobowe na skórze w lokalizacji planowanego zabiegu
 • trądziki opryszczka
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania blizn i zwłóknień.

Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?

Mezoterapia igłowa Grójec wymaga zastosowania igieł, dlatego wielu osobom może kojarzyć się z zabiegiem bardzo bolesnym. W jego trakcie odczuwa się dyskomfort, ale możliwe jest zastosowanie znieczulenia, dzięki któremu ruchy igieł stają się niemal niewyczuwalne. Ból jest kwestią indywidualną, zależną od organizmu danej osoby.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa Grójec jest chętnie wybierana przez osoby, które borykają się z cellulitem, przebarwieniami, rozstępami, zmarszczkami, utratą jędrności skóry czy przesuszeniem. Wykonujemy ją także u pacjentów, którzy zauważyli nadmierne wypadanie włosów. W trakcie zabiegu stosuje się specjalne mezokoktajle. Zawierają one witaminy, wyciągi z roślin czy kwas hialuronowy. Odpowiedni skład mezokoktajlu dobiera się w zależności od kondycji skóry i potrzeb danej osoby.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który przerywa ciągłość skóry, dlatego w jej przypadku tak ważne jest zachowanie pełnej sterylności stosowanych igieł. To akcesoria jednorazowe, wykorzystywane tylko u jednego pacjenta. Czystość jest ważna przy wszystkich zabiegach, także tych niewymagających przerywania tkanek, jak np. laseroterapia w Grójcu. Tym właśnie wyróżniają się profesjonalne salony, w których usługi wykonuje się pod okiem wykwalifikowanego kosmetologa.

Gdzie przeprowadza się zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa może być przeprowadzana na różnych częściach ciała, choć zdecydowanie najczęściej realizuje się ją na twarzy. Metoda ta jest polecana również w przypadku przebarwień, blizn i utraty jędrności skóry na pośladkach, dłoniach, udach, dekolcie czy szyi. W przypadku nadmiernej utraty włosów można zdecydować się na mezoterapię skóry głowy.

Masz pytanie?
Skontaktuj się ze mną!