Stymulatory tkankowe Grójec

Strona główna » Stymulatory tkankowe

Tkankowe stymulatory to obecnie hit wśród zabiegów estetycznych. Dają one naturalne efekty poprawy jędrności skóry. Stymulatory tkankowe wpływają na poprawę jakości kolagenu i elastyny. Dzięki stymulacji komórek skóry wpływają na wzrost syntezy włókien kolagenu i elastyny. Poprzez stymulację włókien kolagenu i elastyny stymulatory prowadzą do odbudowy struktury skóry. W związku z tym stosuje się je zarówno w celu poprawy jędrności gęstości oraz jakości skóry, jak i w przypadku blizn czy rozstępów.

Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu, a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Zatem jeżeli zależy Ci, aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny, stymulatory sprawdzą się idealnie.

Stymulatory tkankowe zawierają polinukleotydy, ale również aminokwasy, kwas hialuronowy o różnej wielkości cząsteczki, kwas polimlekowy i hydroksyapatyt wapnia.

Mezoterapię igłową i stymulatory tkankowe można stosować prewencyjnie już w wieku około 20-25 lat. Później sprawdzą się w niwelowaniu oznak starzenia i utrzymaniu skóry w dobrej kondycji przez długie lata.

Takie zabiegi stosują kobiety I mężczyźni w każdym wieku – odpowiednio dobrane preparaty potrafią cofnąć czas.

Substancje aktywne zawarte w stymulatorach tkankowych to głównie:

  • polinukleotydy,
  • polikaprolakton,
  • hydroksyapatyt wapnia,
  • kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy o dużym stężeniu.

Zabiegi w obrębie twarzy z zastosowaniem tych substancji aktywnych przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry.

Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Polinukleotydy są w całości biokompatybilne z ludzkim organizmem. Są odpowiedzialne efekty poprawy jędrności, gęstości skóry. Ponadto mają wybitną zdolność do wiązania dużych ilości wody, zatem wpływają na odpowiednie nawilżenie struktury skóry. Preparaty na bazie polinukleotydów wykazują także silne działanie regenerujące skórę po chorobach, a nawet ciężkich urazach. Po zabiegu z użyciem polinukleotydów skóra może być przez kilka dni lekko opuchnięta.

Podanie kwasu l-polimlekowego w struktury tkankowe pobudza proces stymulacji fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych. Jest stosowany do redukcji zmarszczek i bruzd, a także do poprawy jakości skóry oraz korekty owalu twarzy. Kwas L-polimlekowy jest naturalnym związkiem chemicznym, który z reguły nie powoduje reakcji alergizujących. Preparat na bazie kwasu l-polimlekowego to powszechnie znana Sculptra, która od dawna jest znana i stosowana w zabiegach medycyny estetycznej. Efekt odmłodzenia skóry po zastosowaniu kwasu l-polimlekowego nie jest natychmiastowy, jednak uzyskane rezultaty są bardzo naturalne i długotrwałe i potrafią utrzymywać się do 2 lat.

Hydroksyapatyt wapnia idealnie sprawdza się przy wypełnianiu zmarszczek, poprawie konturu czy przywróceniu objętości skóry poprzez stymulację włókien kolagenu i elastyny. Preparat ma postać żelu z mikrokuleczkami hydroksyapatytu. Wprowadzony do skóry zaczyna stymulować produkcję włókien kolagenowych, co przekłada się na poprawę wyglądu naszej skóry.

Kiedy sprawdzą się stymulatory tkankowe Grójec?

Stymulatory tkankowe Grójec cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia. Zabieg ten może pomóc poradzić sobie z opadaniem tkanek w okolicach żuchwy. Stymulatory stosuje się zarówno w okolicach twarzy, jak i na dekolcie, szyi czy innych częściach ciała, na których pojawiają się defekty skóry. Stymulatory można zastosować również w przypadku osób młodszych, które borykają się np. z widocznymi bliznami potrądzikowymi.

Czy zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych są bolesne?

Zastosowanie stymulatorów tkankowych nie musi wiązać się z bólem. Jest to kwestia indywidualna. Podczas zabiegu konieczne jest nakłucie skóry z użyciem bardzo cienkich igieł. Poruszają się one z dużą prędkością, dlatego są odczuwalne raczej jako drapanie. W miejscach, w których skóra jest wrażliwsza, można zastosować znieczulenie. Pozwoli ono na przeprowadzenie zabiegu w sposób bezbolesny dla pacjenta. Po zakończeniu wstrzykiwania stymulatorów tkankowych może być widoczne zaczerwienienie, jednak zwykle znika ono już tego samego dnia. Kluczowe jest, by zabieg był przeprowadzany przez specjalistów z odpowiednimi kwalifikacjami. Wymaga on bowiem przerwania ciągłości skóry, dlatego tak ważna jest pełna sterylność i właściwe przygotowanie aparatury. Kosmetolog może również dobrać odpowiedni preparat do potrzeb danej osoby.

Masz pytanie?
Skontaktuj się ze mną!